Глава МЗС Естонії запропонував використати членство в Радбезі ООН для привернення уваги світу

Глава МЗС Естонії запропонував використати членство в Радбезі ООН для привернення уваги світу Фото: Scanpix / Postimees

Естонія з наступного року буде непостійним членом Ради безпеки ООН і пропонує Україні використати цю можливість для привернення уваги світової спільноти до найважливіших для нашої держави питань, заявив міністр закордонних справ Естонської Республіки Урмас Рейнсалу на зустрічі з секретарем Ради національної безпеки та оборони України Олексієм Даніловим, повідомляє "Інтерфакс-Україна". Об этом сообщает stinain.in.ua со ссылкой на СМИ.

Як повідомляється на офіційному сайті РНБО у вівторок, Рейнсалу наголосив, що Україна завжди може розраховувати на підтримку Естонії на міжнародній арені, запевнив у незмінності підтримки територіальної цілісності та суверенітету України, наголосив на необхідності збереження санкційного тиску на державу-агресора й висловив готовність розширювати співробітництво між державами.

Данілов висловив естонській стороні подяку за підтримку зусиль України в реформуванні вітчизняного сектору безпеки та оборони, а також за лікування і медичну реабілітацію українських військовослужбовців, постраждалих унаслідок російської агресії на сході країни.

"Наша позиція щодо шляхів урегулювання конфлікту на Донбасі залишається незмінною — потрібно виконувати безпекові положення Мінських домовленостей: припинення вогню, відведення важкого озброєння та забезпечення постійного моніторингу СММ ОБСЄ. Україна виконала всі необхідні передумови для проведення зустрічі "нормандської четвірки" на найвищому рівні, тепер чекаємо на відповідні кроки з боку Росії", — зазначив секретар РНБО.

Під час зустрічі Данілов і Рейнсалу висловилися за подальше поглиблення двостороннього військового співробітництва, зокрема у сфері кібербезпеки, де Естонія має передовий досвід. Сторони також обговорили актуальні виклики в галузі енергетичної безпеки та домовилися про співпрацю з конкретних питань у двох зазначених сферах.

Читайте також: В ООН закликали закрити сайт "Миротворець"


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/glava_mzs_estonii_zaproponuvav_vykorystaty_chlenstvo_v_radbezi_oon_dlya_pryvernennya_uvagy_svitu_302775.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя