Жителі Вишкова стверджують, що у Луцьку «декомунізували» вулицю Героїв УПА


Частину вулиці Героїв УПА помилково перейменували на провулок Черешневий, — стверджують жителі мікрорайону.

Про це йшлося під час засідання комісії з питань впорядкування назв вулиць міста 7 жовтня.

Члени комісії розглянули звернення громадян щодо незгоди з перейменуванням вулиці Героїв УПА на провулок Черешневий.

Як повідомив голова комісії Микола Федік, у жовтні 2018 року в процесі декомунізації проголосували щодо перейменування провулку Червоноармійського на Черешневий.

До того, у 2016 році, обрали назву «провулок Черешневий», але проект рішення не був підготований і його не розглядали під час сесій.У жовтні 2018 року підготували відповідний проект рішення і депутати проголосували за перейменування провулка у рамках процесу декомунізації. Після цього виникло непорозуміння: там, де за реєстрами розташований провулок Черешневий, жителі фактично проживали на вулиці Героїв УПА – про це свідчать записи у їхніх паспортах та домових книгах. Виконком згодом ухвалив рішення про зміну нумерації будинків провулку. Після зміни нумерації частину вулиці Героїв УПА, яка згідно з реєстрами належала до провулку Червоноармійського, була перейменована на Черешневий.Внаслідок цього розпочалися непорозуміння серед мешканців. Вони стверджують, що проживали на вулиці Героїв УПА, частину якої тепер перейменували на провулок Черешневий. Через затримку в заміні бази адрес, жителі провулку протягом кількох місяців не могли оплатити комунальні послуги.

Своєю чергою, заступник керівника управління містобудування та архітектури міськради Софія Гула повідомила, що відповідно до переліку адрес 2003 року існував провулок Червоноармійський, є він і у переліку зразка 2008 року. Також є викопіювання з кадастрового плану, де вказаний цей провулок. Є рішення міськради 2016 року, коли частину провулку приєднали до вулиці Вишківської, а іншу частину перейменували на провулок Черешневий.

Водночас, житель провулку Леонтій Чайка стверджує, що жив на вулиці Героїв УПА, мешканці якої вітали перейменування її у рамках декомунізації. З його слів, провулку Червоноармійського ніколи не існувало, натомість існував провулок Вишківський та вулиця Червоноармійська. У 1989 році провулок Вишківський перейменували на вулицю Червоноармійську.

Після дискусії члени комісії вирішили рекомендувати перейменувати провулок Черешневий на провулок Героїв УПА, що дозволить, зрештою, впорядкувати назви. Відповідно, протягом двох місяців триватиме громадське обговорення, а у січні депутати міськради зможуть проголосувати за перейменування.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/zhyteli-vyshkova-stverdzhuiut-shcho-u-lutsku-dekomunizuvaly-vulytsiu-heroyi/” Об этом сообщает nedelya.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя