Банки Греції відкрилися після тритижневих канікул. Зате тепер дорожчають ресторани

Сьогодні всі відділення банків у Греції відкрилися після трьох тижнів банківських канікул.
Про це повідомляє France 24.

Черга до банкомату в Халкіді. Фото Смак подорожника

Черга до банкомату в Халкіді.
Фото “Смак подорожника”

Незважаючи на відкриття банків, контроль за рухом капіталів та обмеження для зняття готівки громадянами Греції залишатиметься.
“Контроль за рухом капіталу і обмеження на зняття коштів буде залишатися, але ми вступаємо в новий етап, який ми всі сподіваємося буде нормальним”, – сказав глава банківської асоціації Греції Лука Кацелі.

Ліміт на зняття готівки для вкладників грецьких банків залишатиметься той самий – 60 євро на день, проте тепер греки зможуть зняти 420 євро водночас за весь тиждень.
Для іноземців, які мають карткові рахунки в закордонних банках, лімітів не встановлено.

Варто зазначити, що разом із відкриттям банків із 20 липня 2015 року Греція також піднімає ПДВ для ресторанів та громадського транспорту. Це означатиме підвищення цін і для туристів.

Як відомо, в умовах технічного дефолту Греції міністри фінансів країн єврозони затвердили рішення про надання Грецькій Республіці в липні 7 млрд. євро тимчасового фінансування (бридж-кредит).
На саміті ЄС було узгоджено принципи програми економії в Греції.
Надалі країни ЄС нададуть збанкрутілим Афінам фінансову підтримку в розмірі близько 86 млрд. євро в обмін на проведення грецькою владою низки болючих реформ.

Як писав “Смак подорожника”, в обмін на фінансову допомогу ЄС Греція змушена зокрема підвищити податкову ставку для кафе й ресторанів – із 13% до 23%, а для готелів – із 6,5% до 13%. Також Афінам довелося скасувати 30-відсоткову податкову знижку з ПДВ для островів Егейського моря – основи туристичного сектору Еллади.

Наразі вартість проживання в готелях Греції – одна з найнижчих у ЄС, особливо якщо оцінювати “курортні” країни. Навіть у високий сезон на береговій лінії можна знайти безліч готелів по 25 євро на двох людей за добу, а в червні, вересні, жовтні можна орієнтуватися навіть на 9-10 євро з людини.
Вимоги ЄС вочевидь вплинуть на цінову політику готелів – надалі вони подорожчають.

Поки що ціни залишаються сталими.

Зверніть увагу на пропозицію дешевої поїздки від “Смаку подорожника”:

НАШ ТУР. Оксамитовий сезон у Греції.
Афіни пляжі й термальні джерела Евбеї – від 266 євро (авіа, проживання)


Источник: “http://www.cheap-trip.eu/2015/07/20/banky-hreciji-vidkrylysja-pislja-trytyzhnevyh-kanikul-zate-teper-dorozhchajut-restorany/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя